Jak oduczyć się jedzenia w nocy?

Dzień dobry, Czy zna Pani jakiś sposób na odzwyczajenie się kilkukrotnego wstawania w ciągu jednej nocy i jedzenia, często nieświadomie. Jeśli tak proszę o odpowiedź na email . Pozdrawiam.

Witam
Problem jest złożony i wielowątkowy i aby skutecznie się z nim uporać trzeba dotrzeć do przyczyny tych zachowań ,które mają charakter kompulsywny. Kompulsywne objadanie się to zajadanie emocji...i aby się z tego uwolnić trzeba zająć się emocjami, które są przyczyną napadowego jedzenia w nocy. proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty , aby rozkminować krok po kroku to, co jest przyczyną opisanych zachowań. Pozdrawiam
Anna SZyda

Witam, przesyłam link do artykułu: http://www.psychiatria.pl/artykul/syndrom-nocnego-jedzenia/3363/2. Ważne jest sprecyzowanie przyczyn podjadania, np. stres. Warto zadbać o zbilansowaną dietę w ciągu dnia, stosować przed snem relaksację np. Progresywną relaksację mięśni metodą Jacobsona (https://www.youtube.com/watch?v=GnyCpEh39hs). Może Pan skorzystać z pomocy ośrodka zajmującego się leczeniem zaburzeń snu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

To, co Pan opisuje może być zespołem nocnego jedzenia, który zalicza się do zaburzeń odżywiania. Jeżeli zauważył Pan jego objawy i chciałby się Pan tego oduczyć, niezbędna jest pomoc psychologiczno-terapeutyczna. Zachęcam więc do wizyty u psychologa/psychoterapeuty, by porozmawiać o problemie i się z nim uporać.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA