Jak odwieść karmiącą kobietę od palenia?

Już od dwóch moich koleżanek,które karmią piersią,uslyszałam-bo widziałam jak palą wrrr-że palenie nie szkodzi ich dzieciom...pomóżcie,jak im przemówić do rozumu?!jakich użyć argumentów,że nikotyna ma duży negatywny wpływ na dzieci?!

Witam, ważne aby znaleźć wiarygodne źródło informacji na ten temat, spróbować te informacje przekazać osobom które palą i karmią piersią, może być to np. lekarz pediatra. Widać na tym przykładzie jak silne jest to uzależnienie, że zaburza naturalny instynkt, aby dbać przede wszystkim o dobro własnego dziecka.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

nikotyna to nałóg, uzależnienie, zachowanie kompulsyjne, polegające na rozładowywaniu napięcia, przykrego dyskomfortu w ciele, jeśli osoba, która pali nie widzi problemu, zaprzecza, nie otwiera się na wiedzę, trudno z takim przekonaniem dyskutować, palenie to nawyk, który wymaga korekty, leczenia metodą psychoterapii.

http://www.bryk.pl/wypracowania/biologia/czlowiek/11856-papieros-fabryka-trucizn-i-zagrozenie-dla-zdrowia.html

Pozdrawiam serdecznie