Jak odzyskać byłego chłopaka?

Już nie wiem co mam robic:( W kwietniu zerwałam z chlopakiem, a teraz zakochałam się w nim na nowo. W czerwcu jeszcze pisał do mnie kochanie itp., a teraz mówi, że nie może być tak, jak wcześniej i że jestem jego przyjaciółką :((( Jak go odzyskać? Czy można coś jeszcze zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Warto, abyś zastanowiła się kim jest dla Ciebie ten chłopak oraz czy Twoja chęć powrotu do niego nie jest tylko chwilową zachcianką lub lękiem przed samotnością.

Zastanów się co spowodowało, że jeszcze kilka miesięcy temu nie chciałaś być z nim, może zapominasz o czymś istotnym, co przeszkadzało Ci w tym związku?

Proponuję też, abyś zastanowiła się dlaczego chłopak chce pozostać w relacjach koleżeńskich - może boi się ponownego odrzucenia z Twojej strony? Na wszystko potrzrebny jest czas i racjonalne podejście - tego Ci życzę.

Zachęcam Cię do szczerej rozmowy z chłopakiem. Opowiedz mu o tym jak się czujesz; nie będziesz go przecież oceniać, a powiedzieć o własnym uczuciu masz prawo. Zawsze. Poza tym rozmowa jest strategią, która najsilniej ze wszystkich łączy się ze skutecznym rozwiązywaniem problemów.

Trzymam kciuki żeby się udało!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Często tak jest, że myślimy, iż uczucie zniknęło a potem rodzi się w nas na nowo, bo COŚ ciągnie nas do tej drugiej osoby mimowolnie. Rozumiem, że sytuacja, w której obecnie się znalazłaś jest krzywdząca, ponieważ chłopak, którego darzysz uczuciem nie okazuje zainteresowania, nazywając Cię jedynie swoją przyjaciółką - to na pewno bardzo boli.
Warto porozmawiać szczerze. Jeżeli oboje będziecie na to gotowi, powiedzcie sobie wszystko co Was boli i to, co w sobie cenicie.
Niestety nie mogę doradzić nic innego, ponieważ obie strony powinny odczuwać chęć zmiany danej sytuacji, bez tego nie da się wiele zrobić.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA