Jak odzyskać chęć życia?

Psychicznie źle się czuję.Trudno mi to określić.Nie mam ochoty o tym mówić, ale coraz bardziej mnie to męczy. Płaczę z każdego powodu - i z miłej rzeczy i niemiłej.Z minuty na minutę zmienia mi się chęć do życia od umiarkowanej, ale z aspiracją na szczęśliwe życie, do żadnej.Nie mam ochoty z nikim przebywać i rozmawiać. Wstydzę się tych uczuć.Chciałabym to w sobie naprawić, bo szkoda życia (25lat)ale na prawdę nie mam siły działać.Nie mam ochoty na przyjemności. Nie potrafię się zmotywować.

Opisany problem wydaje się nie do "naprawienia" bez pomocy z zewnątrz. Mam na myśli pomoc psychiatry i psychoterapeuty. Zachęcam Panią do konsultacji z tymi specjalistami. Może Pani skorzystać z pomocy w ramach NFZ, tj. w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie prywatnym. Proszę jak najszybciej zgłosić się na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

Z opisu sytuacji wynika, że potrzebuje Pani wsparcia psychologa/psychoterapeuty. Dlatego zachęcam do znalezienia w swoim mieście dobrego specjalisty i udania się do niego. Będzie Pani mogła dokładnie opisać swoje samopoczucie i wraz z terapeutą znaleźć źródło braku motywacji i obniżonego nastroju a następnie wdrożyć działania mające na celu poprawę funkcjonowania.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty. Być może potrzebna będzie wizyta u lekarza psychiatry. Specjaliści będą mogli ustalić co Pani dolega, ustalić diagnozę oraz zaproponować najbardziej odpowiednią formę pomocy dla Pani. Pomocy może Pani szukać między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego, czy prywatnych gabinetach wspomnianych specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak