Jak odzyskać chłopaka?

Zerwał ze mną chłopak wczoraj. Byliśmy ze sobą prawie 10 miesięcy. Bardzo się kochaliśmy, wszystko dobrze się między nami układało. Tylko nie wiem, co się teraz stało. Napisał mi, że mnie nie kocha, że nie czuje do mnie miłości i że potrzebuje czasu, może wszystko się samo odbuduje. Napisał, że się kiedyś do mnie odezwie. Ja nie potrafię bez niego żyć, bardzo go kocham i chcę, żebyśmy znowu byli razem. Proszę, pomóżcie mi. Co mam zrobić?

ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
rozumiem, że w tej chwili bardzo cierpisz i jest Ci trudno zrozumieć zaistniałą sytuację. Tym bardziej, że Twój chłopak nie podał Ci konkretnego powodu swojego odejścia. Potrzeba czasu, żebyś mogła pogodzić się z jego odejściem, rozstania bywają bolesne. Jednak nie można nikogo siłą zmusić do miłości.
Obietnice Twego chłopaka są nieprecyzyjne, dlatego uważam, że nie powinnaś się ich trzymać zbyt mocno. Zamiast tego postaraj się w konstruktywny sposób wypełnić czas, przebywaj wśród osób, które lubisz – w grupie trudniej będzie Ci się smucić. Zajmij się czymś, co Cię pasjonuje i pozwoli oderwać się od myślenia o chłopaku. Z czasem ból minie, choć pewnie teraz wydaje Ci się to niemożliwe.
Pozdrawiam serdecznie