Jak odzyskać energię i chęci do życia?

Dowiedzialam sie ze nie przyjeli mnie na studia na wiolonczele dlatego ze moja matura przyszla po terminie. Ciagle tylko gdybam i zadaje sobie pytanie jak to moglo sie stac ze nie wiedzialam ze do tej daty matura ma byc juz dostarczona a nie wyslana. Teraz pozostaje mi tylko druga rekrutacja z niewielkimi szansami bo moze byc 1 miejsce a chetnych duzo, ja nie mam lekcji, formy i sily na nic. Nic juz mnie nie cieszy i nie widze sensu we wszystkim. A za niecaly mc egzamin

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Z opisanej sytuacji wynika, że wini się Pani za niedotrzymanie terminu, czasem się zdarza, że pomimo naszych starań coś idzie nie po naszej myśli. Taka utrata naszych marzeń, zamierzonynych celów może powodować smutek.Ważne jest aby wybaczyła sobie Pani i nie analizowała przeszłości tylko postarała się skupić na tym aby spróbować przygotować się do tego egzaminu. Proszę to potraktować jak przygodę, czasem pomimo tego, że ktoś się nie przygotowuje to szczęście mu do pisuje i się dostaje na studia, szczególnie, że w szkołach artystycznych egzamin często zależy od tego czy akurat ktoś się spodoba komisji, jestem pewna, że tak będzie w Pani przypadku, proszę WALCZYC, nie poddawać się.Trzymam za Panią kciuki

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Witam Panią Serdecznie,

Proponuję Pani odpuścić i zaprogramować swój umysł, poprzez dobre myśli, że się uda, bez wysiłku..., i zająć się tym, co sprawiłoby Pani przyjemność.

Życzę Pani, żeby się udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Specjalista ułatwi przepracowanie poczucia winy, odzyskanie wiary w siebie i pomoże na nowo przyjrzeć się możliwościom, a także wyborowi ścieżki kariery/zawodu. Kryzys, w jakim się Pani znalazła, choć obecnie emocjonalnie bardzo trudny, jest możliwy do przejścia i wypracowania najlepszego w tej sytuacji rozwiązania. Tego typu pomoc psychologiczna zwykle nie trwa długo (kilka spotkań), a potrafi wiele wnieść i pomóc dostrzec na nowo możliwości zawodowe, a także życiowe perspektywy.