Jak odzyskać motywację i chęć do działania po złamaniu kręgosłupa i utracie pracy?

po zlamania kregoslupa utracie pracy na skutek tego wypadku stracilam chec do zycia od 2 lat nie wychodze z domu przestalam czytac co bylo zawsze moja pasja nie moge sie skupic a domownicy ciagle mowia mi tylko wez sie za siebie jak odzyskac motywacje

Pozdrawiam.

Witam Panią,

zachęcam do kontaktu z psychologiem. Rozmowa ze specjalistą pomoże Pani wytropić, gdzie schowała się dawna motywacja! Warto z pewnością spisać sobie na kartce rzeczy, które lubiła/lubi Pani robić i ocenienie, które z nich jest Pani w stanie robić będąc po wypadku. Być może będzie Pani potrzebowała coś zmienić, dostosować do obecnej kondycji, ale dzisiaj mamy dużo większe możliwości powrotu do życia po poważnych operacjach, niż to było kiedyś.
Polecam zapoznanie się z historiami życia osób, które po dużych traumach wróciły do tego co wcześniej kochały i nawet zaczęły z powrotem odnosić sukcesy: Karol Bielecki (piłkarz ręczny), Niki Lauda (kierowca Formuły 1), Bethany Hamilton (surfing) i wiele innych.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel