Jak odzyskać sens życia i pozbyć się myśli samobójczych?

Byłam usmiechnietą 17-letnią dziewczyną. Miałam wspaniałe życie towarzyskie, mam kochającą rodzinę. A teraz? Gdzie nie pójdę, co nie robię myślę tylko o tym żeby ze sobą skończyć. Nie widzę sensu życia, nie umiem się cieszyc i nie rozumiem jak inni mogą to robić. Nie umiem sobie wyobrazić przyszłości, zasypiam zestresowana nie wiadomo czym. Myślę tylko o jednym. Byłam u lekarzy, dostałam leki ale to tylko bardziej mnie dobija. Co mam robić i gdzie szukać pomocy? Potrzebuję jej...

Dzień dobry.

Rozumiem, że myśli i uczucia, o których pani pisze są bardzo trudne, ale można sobie z nimi poradzić. Dużo osób, po otrzymaniu odpowiedniej pomocy, wraca do stanu, który pozwala uśmiechać się i cieszyć każdym dniem.

Bardzo dobrze, że była pani u lekarza. Niezmiernie istotne jest, aby w Pani stanie przyjmować regularnie leki i chodzić na kontrolę w wyznaczonym terminie. Dla wielu osób jest to trudne z wielu powodów, ale bez leków będzie Pani trudniej. Być może lek lub dawka są źle dobrane, ale to można omówić z lekarzem psychiatrą, który zalecił ich stosowanie.

dość często samo przyjmowanie leków jest niewystarczające. Zachęcam, żeby poszukała Pani pomocy ze strony psychologa. Regularne spotkania pomogą poradzić sobie z źródłem trudnych przeżyć oraz będą stanowiły wsparcie dla Pani na co dzień.

Bezpłatną pomoc psychologiczną powinna Pani znaleźć w jednym z miejsc, które linki zamieszczam poniżej:

http://www.spzoz.proszowice.pl/poradnie/zdrowia-psychicznego-i-odwykowa

http://poradnia.proszowice.edu.pl/pl/73227/0/Oferta.html

Mam nadzieję, że n=znajdzie tam Pani pomoc lub zostanie Pani wskazane miejsce, albo osoba, która odpowie na Pani potrzeby.

Proszę Pamiętać, że problemy, z którymi się Pani zmaga dotyczą co raz większej liczby osób. Są one bardzo nieprzyjemne, ale doświadczenie pokazuje, że można sobie z nimi poradzić.

Gratuluję Pani tego, że robi Pani tak wiele, żeby otrzymać pomoc (napisanie wiadomości, wizyta u lekarza), proszę nie rezygnować i szukać jej dalej. Z pewnością ją Pani otrzyma.

Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl

Witaj,
Jeśli cierpisz na depresję, przyjmujesz leki, a mimo to Twój stan pogarsza się, pojawiają się myśli rezygnacyjne i samobójcze, powinnaś jak najszybciej udać się do swojego lekarza psychiatry. Być może masz źle dobrane leki. Innym wyjściem jest zgłoszenie się do najbliższego szpitala psychiatrycznego na stacjonarny pobyt na oddziale, lekarzom będzie znacznie łatwiej dobrać leki, kiedy będą mieć Cię pod stałą obserwacją.
Dodatkowym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do psychologa, bądź psychoterapeuty, który pomoże Ci poradzić sobie z myślami depresyjnymi. Leki są formą działania na układ nerwowy i działa dopóki przyjmujesz leki, natomiast gdy dodatkowo pracujesz nad swoim myśleniem i zachowaniem możesz spodziewać się długotrwałych efektów. Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka

To bardzo dobrze, że zgłosiła się Pani do lekarza i uzyskała pomoc w postaci leków. Często musi minąć trochę czasu (ok. 2 tygodnie), by poczuć pełne działanie leków.
Jeśli nadal nie czuje się Pani dobrze, warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Wszelkie poradnie zdrowia psychicznego, gabinety prywatne, centra terapeutyczne będą pomocne. Wstępne wskazówki może Pani uzyskać również od lekarza rodzinnego. Na pewno nie można ignorować pojawiających się u Pani myśli samobójczych. Dobrze, by miała Pani bliskie osoby wokół, które wiedzą o Pani aktualnych trudnościach i które udzielą Pani wsparcia i pomocy.
Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie Pani pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.