Jak odzyskać spokój?

Witam, Skłoniło mnie do napisania to, że potrzebuję pomocy, porady… Mam 31 lat i 2 dzieci, 7 i 3 lata. Wspaniałe córki. Na co dzień staram się być dobrą matką (mieć czysto, ugotowane, czytać książki dzieciom), ale bardzo często już nie daję rady. Problem mój jest taki, że bardzo szybko się denerwuje, o byle co - o wylany sok, rozsypane chrupki, o to, że nie są cicho, tylko się kłócą, itd. Doraźnie biorę leki ziołowe, ale już sama ze sobą czasami nie mogę wytrzymać, a najgorszy z tego wszystkiego jest wzrok, jakim obdarza mnie starsza córka, gdy wybuchnę. Ona potrafi być taka spokojna jak coś się wydarzy nieoczekiwanego, a ja się od razu złoszczę. Widzę, że dzieci są przerażone i boję się tego. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, może są jakieś lekarstwa żebym mogła znów się stać spokojna? A jeśli nie, to do jakiego lekarza mam się udać? Pozdrawiam serdecznie
31 LAT ponad rok temu

Witam!
Proszę pamiętać, że zażywanie leków łagodzi jedynie objawy, ale nie eliminuje ich źródła. Oczywiście farmakoterapia jest wskazana, ale również proszę pomyśleć o ewentualnej wizycie u psychologa. Podczas takich spotkań będzie mogła zastanowić się Pani nad źródłem swojego zachowania, a także wypracować inne, bardziej korzystne sposoby reagowania w sytuacjach trudnych.
Denerwowanie się nie jest korzystne nie tylko dla Pani, ale i dla dzieci, ponieważ poprzez takie zachowanie nie daje im Pani poczucia bezpieczeństwa. Warto również porozmawiać ze swoim partnerem, poprosić o pomoc przy obowiązkach. Proszę zastanowić się nad tym, czy chce Pani wyeliminować źródło swoich zachowań, czy jedynie "stłamsić" objawy poprzez zażywanie lekarstw.
Pozdrawiam

Witam,

Powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa. Leki choć mogą działać uspokajająco - działają w momencie ich brania, a z tego co rozumiem, chodzi Pani o trwałe zmiany w życiu, polepszenie kontaktu z córkami.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl