Jak walczyć z zazdrością o partnerkę?

Mam przygnębiający problem. Bardzo kocham swoją partnerkę ale jestem o nią okropnie zazdrosna i w połączeniu z alkoholem doszło z mojej strony do przemocy. Dostałam ostatnią szansę i chciałabym ją wykorzystać najlepiej jak umiem. Jesteśmy razem ponad pół roku a ja nie wyobrażam sobie życia bez niej. Na codzień jestem dobrą, pomocą i kochająca osobą tylko niszcze wszystko swoją zazdrością.. jak to zwalczyć by wykorzystać podarowaną szansę? Jak odzyskać utracone zaufanie i już przenigdy nie popełnić takiego błędu?

Nadmierna, nieadekwatna zazdrość może mieć źródła zarówno osobowościowe jak i związane z wcześniejszymi doświadczeniami czy zranieniami. Zachęcam do spotkania z psychologiem, przyjrzenia się głębszym źródłom problemu, a w razie potrzeby także podjęcia psychoterapii.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za napisanie do Portalu.

Bazując na Pani relacji..., Dobra wiadomość jest taka, że można skutecznie pracować nad zazdrością, bo zazdrość jest skutkiem zaniżonej samooceny oraz nieadekwatności postrzegania siebie swoich umiejętności/zasobów.

Zalecałbym Pani (do rozważenia) podjęcie pracy terapeutycznej, celem nabycia umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz rozwojowej, nad poczuciem własnej wartości, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującej relacji,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605