Jak odżywiać się, aby tabletki przyniosły rezultat i żelazo podwyższyło się?

Witam serdecznie:) kilka dni temu odebrałam wyniki badań krwi i wyszło tsh ponad 8 i żelazo 39 przy normie od 50. Dr. Przepisała mi lek tantyferon fol. Moje pytanie to czym powinnam odżywiać się aby tabletki przyniosły rezultat i żelazo się podwyższyło? Z góry dziękuję :)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

warto wprowadzić dietę bogatą w żelazo która w połaczeniu z tabletkami przyniesie oczekiwany efekt. Ma Pani wysokie TSH warto poradzic się endokrynologa.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

dieta powinna być bogata w żelazo: wątróbka, czerwone mięso, warzywa zielonolistne. Polecam sok 100% z pokrzywy oraz wysokie dawki witaminy C.
Ma Pani bardzo wysoki poziom TSH. Warto wykonać dodatkowo badanie fT3, fT4 oraz aTPO. Niskie wchłanianie żelaza oraz taki wynik mogą skazywać na niedoczynność tarczycy, bądź Hashimoto (ale aby to konkretnie zdiagnozować potrzeba badań)