Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Witam, od zawsze mam problem ze slodyczami, nie moge bez nich zyc. Problem w tym ze od roku biore tabletki antykoncepcyjne i przytylam juz 7 kilo przez slodkosci. Nie wiem jak sobie z tym poradzic, codzienie sobie powtarzam ze od jutra koniec, i niestety to sie nie sprawdza. Chcialam wziac sie za siebie, zaczac cwiczyc, zdrowiej sie odzywiac (tymbardziej ze nie jem warzyw, jedynie ogorni i salate pekinska) lecz nie daje rady, musze zjesc cos slodkiego bo po prostu mnie nosi. Chce schudnac 10kg.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zamiłowanie o słodyczy można w pewien sposób"oszukać" stosując ich zamienniki. Doskonale w tej roli spisują się koktajle ze świeżych i mrożonych owoców, na bazie mleka lub jogurtu naturalnego. Dobrym zamiennikiem są tez sałatki owocowe z dodatkiem migdałów i orzechów, musy owocowe, samodzielnie przygotowane kisiele czy galaretki. W przypadku braku czasu na ich wykonanie można sięgnąć po ulubiony owoc w postaci surowej. To zminimalizuje chęć sięgnięcia po słodycze.Apetyt na nie po kilku dniach zastępowania zdrowymi produktami samoistnie będzie się zmniejszał. Polecam również zwiększenie spożycia warzyw, gdyż są one źródłem cennych witamin i składników mineralnych oraz obfitują w błonnik.

Witam. Problem słodyczy nie jest obojętny dla sylwetki i zdrowia. Warto podkreślić, że słodkości dostarczają duże ilości energii, a niewiele składników odżywczych – są więc źródłem tzw. pustych kalorii. Słodycze obfitują w cukier prosty, sztuczne barwniki, nasycone kwasy tłuszczowe oraz izomery kwasów tłuszczowych typu trans, które są niekorzystne dla zdrowia i dodają nam zbędnych kilogramów. Jest jednak wiele sposobów, aby uniknąć podjadania słodyczy, a do tego zdrowo jeść i chudnąć. Przede wszystkim jedz 5 małych posiłków w ciągu dnia – poziom cukru będzie na stałym poziomie, dzięki czemu nie będziesz miał/a ochoty na spożywanie słodyczy. Nie rezygnuj całkowicie ze słodkich rzeczy – raz na tydzień (wybierz stały dzień) zjedz kawałek ciasta (domowej roboty!) lub gorzką czekoladę bez tłuszczy utwardzanych – nie martw się, że reszta się zmarnuje – poczęstuj rodzinę czy przyjaciół. Nie kupuj słodyczy na zapas i nie kładź ich na widoku wedle zasady co z oczu to z serca. Jeśli zdarzy Ci się kupić słodycze w sklepie omijaj te w wersji XL. Gdy korci Cię żeby coś przekąsić wybierz suszone owoce (nie więcej niż 5 sztuk) lub orzechy (max. 10 sztuk), albo też sięgaj po warzywa – najlepiej świeże i chrupiące, których jedzenie zajmuje trochę czasu (szybciej zapomnisz o słodyczach) – wybieraj te na które nie masz alergii. Gdy ktoś obok Ciebie sięga po słodkości nie ulegaj – pomyśl o tym co już zrobiłaś, aby pozbyć się nadmiernych kilogramów i czy warto psuć efekty? Nie sięgaj po słodycze w ramach nagrody po schudnięciu np. 2 kg może to tylko pogłębić Twoją chęć na słodycze i utrudnić ich ograniczanie. W nagrodę zjedz suszone owoce z jogurtem lub orzechy z łyżeczką miodu czy sałatkę ze świeżych owoców. Dbaj o wartościową i urozmaiconą dietę. Nie może w niej zabraknąć węglowodanów złożonych – pełnoziarnistych produktów zbożowych i warzyw; a także owoców. Ograniczenie zdrowych źródeł cukru może tylko zwiększyć chęć na sięganie po słodycze obfite w cukry proste. Poczytaj również o tym jak powinna wyglądać Twoja dieta http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania Pamiętaj także, aby ćwiczyć około 3 razy w tygodniu po minimum 30-40 minut. Jeśli wprowadzisz te zalecenia powinnaś odnieść swój cel - pamiętaj jednak, żeby nie stosować popularnych diet, które mogą Ci tylko zaszkodzić! Pozdrawiam.