Jak ograniczyć napady głodu i objadanie się frytkami?

Witam! Wczoraj miałam bardzo skromną dietę, zjadłam 6 jabłek w ciągu całego dnia i troche fasolki szparagwej. Dzisiaj natomiast obżerałam się frytkami. Czy efekty będą widoczne szybko? Czy to będzie efekt jojo? Z góry dziękuję ;)

Witam,
Pani sposobu żywienia nie nazwałabym dietą - to głodówka.
Zjadanie monotonnych produktów doprowadza do niedoborów składników odżywczych.
Głodzenie organizmu powoduje, iż przestawia się on na tryb "oszczędny". Oznacza to, że zaczyna magazynować energię, nawet jeśli nie jemy dużo. Stąd często dochodzi do tzw. efektu jo-jo.
Frytki są bardzo kaloryczne.
Nie napisała Pani ile zostało zjedzone. Polecam stosowanie Piramidy Zdrowego Żywienia.

Piramida zdrowego żywienia:

• 5 porcji produktów zbożowych (pieczywo, kasze, ryż, płatki zbożowe, musli)
• 4 porcje warzyw ( w tym ziemniaków) - warzywa można spożywać praktycznie bez ograniczeń
• 1 porcję owoców (zgodnie z Piramidą Żywienia powinny to być 3 porcje, jednak przy diecie odchudzającej polecałabym ograniczenie się do 1 porcji)
• mleko i przetwory mleczne 2 porcje (mleko, kefir, maślanka, jogurt, ser) - dobrze wybierać produkty odtłuszczone, w wersji "light"
• mięso, lub ryby, lub nasiona roślin strączkowych 1 porcja.

Pozdrawiam