Jak ograniczyć swędzenie przy ospie wietrznej?

Witam, Mam 25 lat mam ospę wietrzną, w tej chwili moje bomble są napęczniałe , mam duzo na głowie, klatce m brzuchu, plecach. 4 dzien od wyjscia pierwszych bombli. Swędzi mnie tak mocno głowa oraz tułów, że dostaje nerwicy nie moge wysiedzieć w koszulce , ani spać , stosuje pudroderm oraz heviran, co mogę zastosowac w celu ograniczenia swędzenia (najlepiej doustnie). pozdrawiam proszę o odp

Lek. Tomasz Budlewski

Są odpowiednie leki doustne przeciw swiadowi. Proszę zgłosić się do lek rodzinnego