Jak ograniczyć wzdęcia brzucha?

Dzień dobry, rano i po dłuższej przerwie od posiłku od jakiegoś czasu odczuwam silne kłucie w żołądku i naprawdę duże, niekomfortowe wzdęcia niezależne od bólu żołądka. Moja znajoma stwierdziła, że to może być nadżerka, ale nie chce wydawać sobie takich diagnoz. Zapisalem się do gastrologa, niestety dopiero na 4 marca. Czy jest coś, co mógłbym zrobić przez ten czas (poza lekkimi, regularnymi posiłkami, piciem dużej ilości wody itd.), żeby przynajmniej organicznyć wzdęcia?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę jeść w pozycji pionowej, nie kłaść się bezpośrednio po posiłkach oraz nie spożywać napojów gazowanych. Prawdopodobnie będzie konieczne u Pana wykonanie gastroskopii. Pozdrawiam.