Jak okazać bliskiej osobie uczucia?

Spotykam się z chłopakiem od ponad roku,aczkolwiek spotykamy się ze sobą tylko dla przyjemności,jednak teraz po takim czasie pojawiły się uczucia,wiem ,ze ja mu obojętna tez nie jestem. Jak dyskretnie mam dać mu do zrozumienia ze mi na nim zależy? Ze chciałabym spróbować czegoś więcej ,jednak boje się mu tego powiedzieć w prost

Często jasna komunikacja może przynieść więcej niż drobne sugestie czy "dawanie do zrozumienia". Rozumiem, że obawia się Pani odrzucenia, gdy wprost wyjawi Pani swoje uczucia. Jednakże zbyt delikatne sugestie mogą nie zostać adekwatnie odebrane, a tym samym doprowadzić do nieporozumień i jeszcze większego zranienia. Jeśli ma Pani poczucie, że Wasza znajomość rozwija się i że oboje angażujecie się coraz bardziej, warto jasno mówić o swoich emocjach, takimi, jakie są w danym momencie (np że Pani na nim zależy- co nie stanowi jeszcze wyznania konkretnego uczucia, ale pokazanie, że nie jest dla Pani przeciętnym znajomym czy kolegą). Dodatkowo mężczyzna także będzie mógł się do tego odnieść, a wówczas będzie Pani miała większą świadomość i pewność "na czym stoi" i czy warto w relacje inwestować dalej swój czas i emocje. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to łatwe, wiąże się z ryzykiem odrzucenie czy załamania relacji, jeśli jednak nie jest ona obopólnie podobnie silna, to czy warto liczyć na coś, co nie ma szansy realizacji?