Jak określić dzień cyklu, w którym mam wziąć luteinę?

Witam, endokrynolog przepisał mi luteinę bo mimo dobrych wyników hormonalnych (mam Hashimoto leczę od września) okres się nie pojawił. Chciałabym się dowiedzieć kiedy zażywać ten lek? Dostałam 1 tabletkę 2x dziennie, jednak w ulotce pisze o kontentym dniu cyklu, problem w tym że przez 3 lata miałam krwawienie raz na pół roku, od października do listopada miałam plamienia od 6 do 22 dnia miesiąca, natomiast w grudniu nic nie wystąpiło.Jak zatem mam określić dzień cyklu w którym mam wziąć luteinę?

Aleksander Ropielewski

Proszę o to pytać endokrynologa. Jeżeli nie zalecił konkretnego dnia to najpewniej miał na myśli dowolny dzień rozpoczęcia przyjmowania luteiny.