Jak określić, kiedy doszło do zapłodnienia?

Nawiązując do mojego wcześniejszego pytania: cykle mam 28-dniowe, robiłam testy owulacyjne 13 d.c. - wynik pozytywny, 14 d.c. rano - pozytywny, bóle jajnika odczułam przez parę minut w 15 d.c.,  ok. południa.

Zastanawiam się czy do zapłodnienia mogło dojść 10 d.c. w nocy czy 17 d.c. w nocy?

Szanowna Pani,

dni płodne przypadają średnio między 10 a 18 dniem cyklu, tak więc obie wersje są możliwe. Może bardziej prawdopodobna jest wersja pierwsza czyli 10 d.c., z uwagi na prawdopodobną owulację już w 13 d.c.

Plemniki w drogach rodnych mogą przeżyć do kilku dni (średnio 3-4 dni), a komórka jajowa po uwolnieniu żyje średnio 24 godz. Jeśli ma to dla Pani tak duże znaczenie, proszę zgłosić się na USG ginekologiczne, które pozwoli przybliżyć dokładny moment zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie.