Jak określić płeć dziecka?

W 21 tc miałam prenatalne badania i lekarz stwierdził że bd chłopiec bo dziewczynce nic by tak nie wisiało.A w 27 tc byłam na kontrolnej wizycie i Pani dr. Stwierdzila ze chyba dziewczynka a ja mówię że ma być chłopak to ona do mnie mówi że jednak nie widzi jajek ani dziewczynki wiec skoro mi lekarz powiedział że syn to pewnie miał rację.Moje pytanie czy chłopiec z 21 tc mógł się zmienić do 27 tc w dziewczynke?zaczynam się denerwować bo na 28.09 mam termin i dwie córki w domu,wszyscy czekają na chłopaka.wyprawka tez dla chłopaka.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie zawsze da się dokładnie określić płeć dziecka na usg. Dziecko niekoniecznie współpracuje i pozwala dokładnie uwidocznić narządy płciowe. Nie widząc obrazu usg nie mogę stwierdzić, kto miał rację. Oczywiście chłopiec "nie mógł zamienić się w dziewczynkę" - lekarz po prostu mógł się pomylić. Nie powinna się Pani aż tak tym niepokoić, najważniejsze jest zdrowie dziecka.