Jak określić swoją orientację w okresie dojrzewania?

Jestem w okresie dojrzewania niestety mam taki  charakter że wszystko niestety wyolbrzymiam i się tym bardzo przejmuje Czy może mi ktoś pomóc w określeniu moje orientacji? Bo ja sam już nie wiem co mam o tym myśleć A więc tak, od zawsze podobały mi się dziewczyny to z jedną z nich chciałbym kiedyś założyć rodzinę mieć dzieci itp. To one mnie podniecają kilka razy już byłem w związku i byłem bardzo zakochany i nie wyobrażam sobie być homoseksualistą tylko że od jakiegoś tygodnia gdy patrzę się na jakiegoś mężczyznę(strasznie się tym przejmując że mogę być gejem) zaczyna mi się wtedy dziwnie on podobać lecz gdy patrząc się na niego  nie przejmując się ani nie myślę o tym  to nic nie czuję Kilka razy obejrzałem gejowskie porno żeby sprawdzić czy może mnie to podnieca ale w żaden sposób mnie to nie podniecało Czy ten okres minie czy może zmienia mi się orientacja a może tak się dzieje w okresie dojrzewania?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt i za zaufanie :)

Zacznę od wyrażenia słów, że jestem pod wrażeniem Pana zdolności retrospekcyjnych (wgląd w Siebie) za słowami Pana: "... mam taki charakter że wszystko niestety wyolbrzymiam i się tym bardzo przejmuje... ."

Z opisanej przez Pana relacji, wynika, że jest Pan młodym Człowiekiem, kiedy to rozwija się/kształtuje się i umacnia tożsamość płciowa, w obszarze psychicznym oraz biologicznym.

Z Pana wstępnego opisu, wnioskuję, że u Pana i z Panem jest jak najbardziej w porządku, za słowami Pana: "...A więc tak, od zawsze podobały mi się dziewczyny to z jedną z nich chciałbym kiedyś założyć rodzinę mieć dzieci itp. To one mnie podniecają kilka razy już byłem w związku i byłem bardzo zakochany... ."

Pojawiające się wątpliwości, mogą mieć podłoże w związku z naturalną, a może (nie) naturalną cechą porównywania się z Innymi,
jak również obserwacji/patrzenia z przyjemnością na Osoby tej samej płci, które Nam się podobają (mogą być też treści wyobrażeniowe) - i to jest naturalne.

Podsumowując, myślę, że mogłaby być dla Pana przydatna, zwyczajna rozmowa z Psychologiem/Seksuologiem, by wzmocnił Pan przekonanie o Swojej orientacji seksualnej.

Z przesłaniem dla Pana radości i tylko pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam,
tak się dzieje, w okresie dojrzewania pomiędzy dzieciństwem, a dorosłością - w fazie adolescencji, która przejawia się kształtowaniem tożsamości: Kim jestem? Jakie mam cele, wartości? Kto jest dla mnie autorytetem, idolem? Tożsamość to stosunek do siebie i do innych ludzi, do kultury, tradycji. Kryzys tożsamości jest fazą rozwojową, już w I etapie adolescencji można określać płeć mózgu - tożsamość płci. ORIENTACJA SEKSUALNA (norma społeczna): heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna. Następną fazą w profilu rozwojowym jest dorosłość, kształtuje się osobowość - względnie stałe cechy, które nadają spójność w zachowaniu osoby. Wewnętrzny system regulacji pozwala na adaptację i integrację myśli, uczuć i zachowań w odniesieniu do kontekstu. Możliwość rozwinięcia nowych umiejętności, które umożliwiają na kształtowanie się poczucia własnej kompetencji oraz osiągnięcie nowego statusu społecznego. Wiążę się to z rozwojem możliwości wyznaczania nowych celów i kształtowania nowych zachowań. W fazie tej zachodzą zmiany, w zakresie poczucia tożsamości osobistej i społecznej.
Pozdrawiam serdecznie