Jak określić wystąpienie owulacji?

Witam serdecznie!
Mam pytanie, czy jeżeli jestem w 20 tyg., 3 dni w ciąży od OM, a 18 tyg., 3 dni od zapłodnienia, to kiedy mogła nastąpić owulacja, ostatnią miesiączkę miałam 14 czerwca 2010 r.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Do zapłodnienia dochodzi około 2 tygodnie później. Aby doszło do zapłodnienia konieczna jest owulacja. Komórka jajowa żyje około 12 godz., natomiast plemniki około 72 w drogach rodnych kobiety.

Pozdrawiam