Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak opanować ataki histerii u 5-latka?

Witam mam problem z dzieckiem ma 5 lat wpada chistrie co ciężko go opanować robi różne zeczy zuca wszystkim co popadnie a na końcu próbuje go uspokoić wtedy poddaję się i płacze biorę na ręce nie boi sie nikogo nawet pasa przeklina strasznie i krzyczy żądzy wszystkimi.natomiast w przedszkolu jest grzeczny u mamy wdomu jest ok przychodzi do domu drugiego do dziadków tak się właśnie zle zachowuję jak opisałam prosze o poradę co robic gdzie sie udać z tym problemem aby mu pomoc skąd te zachowanie ?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Najwyraźniej jest jakaś przyczyna takiego zachowania Pani syna.

Nie wiem, od jak dawna Pani syn przebywa w domu dziadków, bo z tego wynika, że być może jest coś, czego syn nie akceptuje i reaguje w sposób wzburzony. Albo nie są umiejętnie przekazywane i respektowane zasady zachowania, tym bardziej, że w przedszkolu jest grzeczny.

Zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem dziecięcym, który pomoże Pani i synowi dotrzeć do przyczyny takiego zachowania syna. Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, otrzyma Pani od lekarza pediatry, do którego chodzi syn (w ramach NFZ-tu).

Życzę Pani i Synowi, żeby udało się dotrzeć do przyczyny, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

witam, agresja u dzieci może mieć różne źródła. Może być wynikiem frustracji, utraty poczucia bezpieczeństwa, braku akceptacji, niezaspokojenia potrzeb, ograniczania aktywności. Warto się zastanowić czemu dziecko się tak zachowuje i co w ten sposób chce osiągnąć. Warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym np. w Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, lub prywatnie, żeby bliżej się przyjrzeć temu zachowaniu. Chciałabym zaznaczyć, że stosowanie przemocy wobec dziecka nie jest właściwą metodą wychowawczą i może również spowodować to, że syn jest bardziej agresywny. Przesyłam link do strony gdzie znajdą Państwo informacje gdzie najbliżej miejsca zamieszkania znajdą Państwo placówkę NFZ:https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety