Jak opanować ataki lęków?

Witam, mam od dziecka taki problem ze zawsze jak sam wyjeżdżam na obozy sportowe, wycieczki itp. to w pierwszych dniach dostawalem paraliżu.Psychicznie czułem się okropnie. To samo jest jak zmieniam miejsca, mam isc do nowej pracy itp. Ostatnio chodzilem na rozmowy o dobrą pracę i jak juz je przeszlem zostalem wybrany i mialem zaczac to dostalem starszych tlenków jak by hamulec ręczny zadzialal i tak jest zawsze. Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Panu,

Doznawanie lęku jest immanentnym elementem Naszego życia, ważna jest umiejętność radzenia sobie z nim, czyli wchodzenie w lęk, pomimo lęku...
Uświadomienie go sobie, akceptacja oraz opanowanie prowadzą do przezwyciężania go.

Proponowałabym Panu podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, która
byłaby dla Pana skuteczna.

Życzę Panu zaprzyjaźnienia się z lękiem,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, każdy czasem odczuwa lęk przed nowymi sytuacjami, miejscami. Jeżeli jak w Pana przypadku lęk jest paraliżujący, wpływa na codzienne funkcjonowanie warto skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii i konsultacji z lekarzem psychiatrą w Poradni Zdrowia Psychicznego (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/). Proszę się zastanowić jak Pan radził sobie w przeszłości, co pomagało Panu że lęk mijał. Ważne aby uświadomić sobie że te obawy z reguły nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, tworzymy je sami. Polecam: Judith Bemis , Amr Barrada OSWOIĆ LĘK Jak radzić sobie z niepokojem i napadami paniki? Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Prawdopodobnie Pana lęki oraz związane z tym poczucie
frustracji, dyskomfortu a nawet paraliżu prawdopodobnie
wynikają z niskiej samooceny, braku wiary we własne
możliwości i być może przykrych doświadczeń z przeszłości.
Proszę zauważyć, że Pana lęki składają się z wielu małych
lęków, takich jak :
lęk przed nieznanym; lęk, że Pan sobie nie poradzi;
lęk przed brakiem akceptacji w nowym środowisku;
lęk przed zmianą pracy;
lęk, że nowa praca może okazać się gorsza i zapewne wiele innych.
Wraz z tymi lękami rodzą się fałszywe przekonania potwierdzające
zasadność tych lęków.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan
w umyśle wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie Pana
lęki, frustrację, niską samoocenę i zapewne poczucie przygnębienia.
Możliwe, że Pana podświadomość kojarzy każdą zmianę z jakimś
doświadczeniem z przeszłości lub jakąś toksyczną krytyką
i obecnie broni się przed zmianą i paraliżuje realizację Pana działań
jeszcze na etapie zamierzeń a nawet marzeń.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła Pana zaburzeń
lękowych i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Panu wzmocnić poczucie własnej wartości,
a także uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
Pana obaw i lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl