Jak opanować ataki paniki?

Witam!Ok.2 miesięcy temu przeżyłam(jak przypuszczam) bardzo silny atak paniki- skończyło się wizytą pogotowia. Później badania-serce, krew-wszystko w normie. Od tamtego czasu przeżywałam podobny stan kilkakrotnie w mniej nasilonej formie.Odcięcie od rzeczywistości, duszności, lęk o to co sie dzieje.Przytrafia mi się to na spotkaniach towarzyskich nawet z bliskimi mi osobami. Boję się, że zacznę unikać tych spotkań. Zauważyłam też problemy z pamięcią i czasem samo odrealnienie.Co to może być?

Witam, napisała Pani że przeżyła Pani silny atak paniki, kolejne były łagodniejsze. Odczuwa Pani ten stan w kontaktach społecznych. Może to sugerować zaburzenia lękowe, fobię społeczną. Jest to obawa przed negatywną oceną, odrzuceniem, pojawiająca się w sytuacjach w których mamy poczucie że inne osoby nas obserwują, w towarzystwie. Proszę zwrócić się do lekarza psychiatry, psychologa. Warto skorzystać z psychoterapii i zastanowić się z jakiego powodu pojawia się lęk i jak sobie z nim radzić tak aby nie wpływało to na kontakty z ludźmi. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pani lęki
faktycznie mogą doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim lęk całkowicie zrujnuje Pani życie.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami lęków
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam.
Szanowna Pani,
niestety, internet nie jest miejscem do stawiania diagnoz.
Jeśli to, czego Pani doświadcza nie wynika z choroby Pani ciała, a jest natury psychologicznej, to wtedy należy przyjrzeć się temu, co dzieje lub działo się kiedyś w Pani życiu, jakie wokół tego ma Pani myśli i emocje.
Gorąco namawiam do bezpośredniej konsultacji z psychoterapeutą, jeśli uzna za stosowne zapewne zaleci też wizytę u psychiatry.

Pozdrawiam i życzę odzyskania spokoju i radości.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Panią. Opisane przez Panią sytuacje a w nich objawy i dolegliwości wydają się być charakterystyczne dla osoby, która przeżyła traumę. W sytuacji traumy (która wydarza się szybko, gwałtownie powodując uczucie przytłoczenia i przerażenia) powstaje w organizmie ludzkim ogromna energia, która powinna być rozładowana. Jeśli pozostaje zablokowana sieje spustoszenie po układzie nerwowym. Mam nadzieję, że zauważyła Pani na początku mojej odpowiedzi określenie "wydają się". To tylko hipoteza. Może ją Pani sprawdzić ze specjalistą terapii traumy. Znajdzie Pani takie osoby pracujące w Poznaniu pod tym linkiem http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/