Jak opanować chorobliwą zazdrość?

Witam, pisze poniewaz mam maly problem. Mam narzeczonego, jestem z nim dosc dlugo i wiem, ze moge mu ufac. Nigdy nie zawiodl mojego zaufania, wiem, ze bardzo mnie kocha. Jednak jestem osoba bardzo zazdrosna, denerwuje mnie wiele rzeczy. Narzeczony pracuje rowniez w dosc specyficznym zawodzie (sluzby mundurowe) i jestem bardzo zazdrosna o kobiety pracujace tam. Nie moge zniesc mysli, ze moj narzeczony z nimi ma sluzbe (nocna to juz w ogole). Nawet go namawiam do zmiany pracy... Co robic?

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do popracowania nad poczuciem własnej wartości, której składnikiem jest samoocena.
Nie ma większej przeszkody dla szczęścia w związku, niż lęk, że nie zasługuje się na miłość i że zakłada się z góry, że zostanie się zranioną.

Takie obawy rodzą samospełniające się przepowiednie - czyli to, o czym Pani myśli, spełnia się...
Jeśli ma Pani poczucie, że nie zasługuje na miłość, to jakby Pani nie wierzy, w to, ze Narzeczony kocha Panią i jest w porządku.

Kiedy oczekuje Pani od Narzeczonego nieustannych zapewnień, okazując irracjonalną zaborczość, próbując kontrolować, daje Pani sygnały o swojej niskiej samoocenie.

Myślę, że udało mi się przekonać Panią, że warto byłoby nad tym popracować.

Może Pani skorzystać z warsztatu z poczucia własnej wartości (proszę znaleźć taki w Internecie, w miejscu miejsca Pani zamieszkania).
Albo podjąć pracę z psychologiem, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Proszę potraktować taką pracę nad sobą jako inwestycję czasową, energetyczną , czy finansową na przyszłość, jako rozwój własnej osobowości.
Energię, którą Pani traci na skupianiu się na Narzeczonym, proszę wykorzystać ją konstruktywnie, troszcząc się o samą siebie.

Jeśli miałaby Pani życzenie na pracę ze mną, zapraszam do kontaktu, na Skype.

Życzę Pani tylko dobrej relacji z samą sobą,
Irena Mielnik-Madej

Witam, napisała Pani że jest długo partnerem, może mu ufać, partner Panią kocha a wciąż jest Pani zazdrosna. Proszę się zastanowić z czego ta zazdrość wynika. Czy jest Pani zbyt zaborcza, czy być może ma to związek z samooceną. Nie ma Pani podstaw do tego by sądzić że partner jest wobec Pani w jakiś sposób nieuczciwy. Być może warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii aby mogła Pani zastanowić nad powodem zazdrości i zacząć czerpać radość z relacji, bliskości z partnerem. Jeżeli chce Pani porozmawiać zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Przyczyną Pani zazdrości jest zapewne niska samoocena,
której źródłem może być np. niezaspokojona potrzeba
miłości w dzieciństwie lub w poprzednich związkach
czy inne bolesne doświadczenia z przeszłości.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków.
Partner początkowo spokojnie się tłumaczy,
ale z czasem może mieć dość bezpodstawnych
podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata i do partnera,
dzięki czemu będzie Pani mogła stworzyć
satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciały Panie porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam. Problem zazdrości często wiążę się z naszymi przeżyciami z "zaległych czasów", np. poczucia odrzucenia w dzieciństwie, dobrze jest więc "przyjrzeć się" Pani zazdrości ze specjalistą, który może pomóc uporać się z emocjami. Może Pani udać się do psychologa bądź psychoterapeuty w ramach NFZ- wystarczy jedynie skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam