Jak opanować lęk przed badaniami?

Jak opanować lęk przed badaniami? Wpadam w panikę jak jestem u lekarza lub w ośrodkach zdrowia

Witam
W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii - stąd u Pani lęk przed badaniami.
Lękowi często towarzyszą zawroty głowy,
nudności, nadmierna potliwość, rozdrażnienie,
panika i napięcie psychiczne.
Jeżeli chciałby Pan skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z lęku przed badaniami,
to zachęcam do odpowiednio dobranej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
lęku, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, objawy które Pan opisuje wskazują na jatrofobię, czyli paniczny lęk przed lekarzem. Lęk przed zabiegami medycznymi - "białym fartuchem", towarzyszy wielu ludziom. Nie są to sytuacje komfortowe, zwłaszcza jeżeli wiążą się z bólem. Czasem pomaga uświadomienie sobie co tak naprawdę w tej sytuacji wzbudza w nas lęk. Jeżeli sama świadomość tego, że lęk jest bezzasadny nie wystarczy lub że dbanie o stan zdrowia jest ważniejsze od dyskomfortu związanego z obecności lekarza, warto skonsultować się z psychologiem. Terapia pozwoli na zrozumienie przyczyn lęku i wypracowanie narzędzi do tego by mógł Pan bez obaw korzystać z pomocy lekarza. Może zapoznać się Pan z książką:
"Pokonać lęki i fobie", Bemis Judith, Barrada Amr:
http://www.empik.com/pokonac-leki-i-fobie-bemis-judith-barrada-amr,p1050986218,ksiazka-p
Pozdrawiam serdecznie