Jak opanować lęki i stres?

Witam. Zaczęło się od prowadzenia samochodu. Gdy wiedziałam, że mam prowadzić auto w miejsca, których nie znam robiło mi się słabo, duszno, panikowałam i miałam wrażenie, że zaraz zemdleje. Takie sytuacje zdarzają mi się nawet w sklepie czy w domu w momencie gdy tylko myślę o tym, że zaraz zemdleje. Oczywiście nigdy w życiu nie zemdlałam. Jestem też osobą, która stresuje się wszystkim co możliwe. Prawie codziennie miewam uczucie bezpodstawnego lęku. Czy ta panika to już może być nerwica lękowa?

Witam Panią Serdecznie,

Proszę nie czekać i skorzystać z konsultacji specjalistycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która jest skuteczna w leczeniu lęku.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Objawy, które Pani opisała wskazują na zaburzenia
lękowe. Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
Konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych lęków.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Dlatego bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej
rozpoczęła psychoterapię, gdyż objawy będą się nasilać i mogą
prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Pani lęki mogą doprowadzić nawet do izolacji społecznej.
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu,
czyli przyczyny Pani lęków i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Bardzo prawdopodobne że objawy które Pani opisuje wskazują na nerwicę lękową. Nerwica jest poważną chorobą u podłoża, której leży chroniczny lęk. Charakteryzuje się szerokim spektrum objawów psychicznych i fizycznych, które łatwo pomylić z mnóstwem innych chorób : od migreny przez choroby serca po paraliż włącznie. Wpływa negatywnie na postrzeganie rzeczywistości, emocje i zachowanie. Nieleczona, utrudnia wykonywanie codziennych czynności, komplikuje relacje z otoczeniem; w domu, pracy, szkole skutkując poczuciem izolacji i osamotnieniem, niszczy. Znajomość dolegliwości pozwala przyspieszyć trafną diagnozę i uzyskanie właściwej pomocy. Często pacjent jest świadomy obecności lęku, ale pozostaje wobec niego bezradny, a dotkliwe objawy fizyczne dodatkowo napędzają całą machinę. Zaburzenia z lekiem jawnym przyjmują najczęściej kilka form. Te objawy, które Pani opisuje wskazują na zespół paniki i zespół uogólnionego lęku(nerwica lękowa).Ta jednostka chorobowa charakteryzuje się poczuciem ustawicznego niepokoju z ostrymi napadami lęku niemającymi wyraźniej przyczyny, towarzyszą im mocne, bardzo dokuczliwe objawy somatyczne : silne poty, napięcie mięśniowe, bezsenność, przyspieszona akcja serca. W nerwicy lękowej mogą występować także objawy typowe dla depresji. Obecnie najskuteczniejszą formą leczenia jest psychoterapia, czasem wspomagana lekami, co daje duże szanse na normalne, szczęśliwe życie. Rokowania, forma pomocy i czas uzależnione są od zaburzenia i kondycji pacjenta. Nerwica dotyka chorego jak i najbliższe otoczenie , dlatego warto pomóc sobie i bliskim.

Pozdrawiam serdecznie

Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl