Jak opanować lęki po pobiciu?

Witam, tydzień temu zostałam pobita przez przypadkowego przechodnia. Niestety nie złapali go jeszcze a ja nie potrafię opanować swoich leków. Boję się wychodzić z domu a jak już idę to przy każdym mijanym mężczyźnie dopatruje się sposobu poruszania sprawcy. Przy każdej mijanej osobie mam serce w gardle.Nie ufam nikomu. Myślałam że nie.bedzie tak źle. Pierwsze dni nie bałam się byłam bardziej w szoku, teraz płacze po nocach a w dzień staram się jakoś panować nad emocjami.jak sobie z tym radzić?

Podobne objawy mogą być zespołem stresu pourazowego. Warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty, który pomoże przepracować emocje związane ze zdarzeniem, opanować lęk, odbudować poczucie bezpieczeństwa i pewności. Nie musi Pani zmagać się z tym sama, warto pozwolić sobie pomóc, by poradzić sobie z traumą szybciej.

Witam.
To czego Pani doświadcza, to zapewne skutki traumatycznego zdarzenia, które Pani opisuje.
Sugeruję niezwłocznie udać się do psychoterapeuty pracującego z pacjentami, którzy doznali stresu pourazowego. Im szybciej Pani skorzysta z jego pomocy, tym lepiej, żeby uniknąć narastania i utrwalania lęków.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie uporanie się z lękami.

Agnieszka Dymska
psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/