Jak opanować mimowolne marszczenie czoła?

Dzień dobry, Mam 22 lata, od dłuższego czasu występuje u mnie mimowolne marszczenie czoła, mruganie powiekami oraz mimowolne ruchy oczami. Sezonowo objawy nasilają się lub osłabiają. Czy mogłabym liczyć na pomoc? Pozdrawiam, Kasia.

Szanowna Pani, Pani podłoże może mieć zarówno podłoże neurologiczne jak i psychologiczne i mieć charakter tzw. tików. Proponuję skonsultować swój problem w pierwszej kolejności z neurologiem, a jeśli nie znajdzie on podstaw somatcyznych doświadczanej dolegliwości, idać się na wizytę do psychologa.
Pozdrawiam