Jak opanować napady nerwicy?

Witam,miałam napisać jak wyszedł wynik rezonansu głowy a więc wyszedł dobrze,ale chciałam sie dowiedzieć jak sobie radzić z nerwicą bo mam dalej czasem bule głowy,drętwienie nosa i brody oraz mrowienie twarzy,czasem tez jeszcze odczówam lecz rzadko pulsowanie w rożnych miejscach ciała,jak sobie radzić ? Staram sie uspokajać i nie denerwować lekarz kazał teraz odstawić leki uspokajające jak długo to moze potrwać? Jest juz lepiej widzę poprawę ale jeszcze powracają te rzeczy,dziękuje za radę

Witam

Proszę poszukać dla siebie pomocy u psychologa lub psychoterapeuty, który pomoże Pani pozbyć się objawów nerwicy, stosując odpowiednie dla Pani techniki terapeutyczne. Regularna terapia przynosi w podobnych przypadkach dobre efekty, dlatego warto pomyśleć o takiej formie pomocy.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Nerwica jest terminem ogólnym, nie konkretną diagnozą, gdyż istnieje wiele różnych rodzajów zaburzeń nerwicowych. Dlatego potrzebna jest przede wszystkim rzetelna diagnoza u doświadczonego lekarza psychiatry oraz specjalisty z uprawnieniami w zakresie psychoterapii. Zazwyczaj w leczeniu zaburzeń nerwicowych stosuje się połączenie farmakoterapii (najczęściej leków z grupy SSRI) z psychoterapią. Środki uspokajające mają jedynie działanie doraźne, nie leczące, przy tym uzależniają. Stosuje się więc je sporadycznie. Środki uspokajające Pani nie wyleczą.
Tylko połączenie odpowiedniej farmakoterapii z psychoterapią może przynieść trwałe efekty. Jest to jednak proces długoterminowy.
Niezbędna jest konsultacja z doświadczonymi specjalistami w zakresie zdrowia psychicznego.