Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak opanować natręctwa po wypadku?

Paniczne dbanie o swoje zdrowie zazywanie pełno leków nie mg spac stosuje xanax sr ale czuje sie przymulony, odsuwanie od ruwiesnictwa nie mg sie skupić wszystko traci sens mania czytania o zdrowiu i szukaniu choroby bo byłem u lekarzy i wszystko ok niby dlatego pisze tu pomuzcie:/ nie daje rady w cieszeniu sie z zycia jak inni nwm czy do pracy mg iśc w takim stanie:/ moge nawet za recepte zapłacić byle zebyście mi pomogli stało sie to po wypadku szybko się przemęczam skurcze w nodze i dłoni
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 9 miesięcy temu

Witam. Z Pana pytania wynika, że objawy jakich Pan doświadcza są bardzo uciążliwe i w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Stosuje Pan leki- rozumiem, że skorzystał Pan z wizyty u lekarza psychiatry. Jeśli leki zapisał lekarz pierwszego kontaktu zalecałabym skorzystanie z porady specjalisty. Objawy o których Pan pisze mogą być związane z przeżyciami związanymi z wypadkiem. Rozumiem, że było to dla Pana bardzo traumatyczne doświadczenie. W tej sytuacji porada internetowa nie wystarczy. Myślę, że potrzebuje Pan specjalistycznej pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

0

Dzień Dobry Panu,

Nie napisał Pan, jaki czas temu wypadek miał miejsce, bo to ma znaczenie...

Z opisu występujących u Pana symptomów, wnioskuję, że są to objawy zespołu stresu pourazowego, na skutek urazu powypadkowego. Początkowe objawy stresu pourazowego występują bezpośrednio po zdarzeniu i mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, by minąć po po sześciu miesiącach. Czasami, po tym okresie mogą przejść w stan przewlekły, wpływając na zmianę osobowości.

Stan, który Pan opisał budzi Pana niepokój i bardzo dobrze, że szuka Pan dla siebie pomocy, bo jest ona Panu potrzebna. W zakresie radzenia sobie ze stresem pourazowym jest potrzeba zmiany własnej oceny sytuacji i własnej oceny siebie, jak też rozumienia, że wielu wydarzeń i sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć i czasami nie pozostaje nic innego jak je zaakceptować, co może być trudne.

Dlatego proszę pozwolić sobie samemu pomóc... Pomocnym byłoby dla Pana podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pana skuteczną w poradzeniu sobie z lękami, by wspólnie ze specjalistą mógł Pan przepracować trudne doświadczenie, by poradzić sobie z lękiem o zdrowie, co z kolei pomogłoby odbudować w sobie wewnętrzną radość życia.

Proszę nie pozostawać samemu, poczucie silnej więzi i wsparcia bliskiej osoby lub osób pomaga w regeneracji sił fizycznych i psychicznych.

Życzę tego, co teraz jest Panu najbardziej potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy