Jak opanować natrętne myśli przed snem?

Witam Państwa. Mój problem polega na tym że przed snem jak już zasypiam na myśl przychodzi mi coś grubego nie wiem jak to napisać takie jakby grube kule i robi mi się źle jak te kule sobie wyobrażam nie mam pojęcia co to jest

Witam Pana. Trudności z przejściem z trybu aktywności w tryb spoczynku wymagają precyzyjnego rozpoznania. Zachęcam Pana do kontaktu bezpośredniego z psychologiem. Chodzi o to by określić precyzyjnie na czym ten problem polega, jakie są jego źródła, o czym świadczy i w końcu jakie kroki zaradcze podjąć. To bardzo ważne ponieważ sen służy do regeneracji organizmu i przetwarzania informacji zgromadzonych podczas Pana aktywności. Kiedy jest to utrudnione może wpływać na Pana funkcjonowanie i pogarszać samopoczucie. Proszę nie odwlekać bezpośredniej wizyty u specjalisty. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, proszę skonsultować się z psychologiem. Aby określić podłoże tych myśli potrzebne jest więcej informacji, od kiedy pojawiają się te myśli, jak często, czy ma Pan jakiś wpływ na te myśli. Napisał Pan że pojawiają się w trakcie zasypiania. Mogą to być parasomnie, charakteryzujące się występowaniem nieprawidłowych zdarzeń w trakcie przechodzenia z fazy czuwania w sen lub zmian faz snu w trakcie jego trwania. Jeżeli wyobrażenia wywołuje lęk, dyskomfort można spróbować uświadomić sobie że są to tylko myśli nic więcej, spojrzeć na nie z dystansu. Nie jest to nic realnego. Można spróbować odwrócić uwagę od tych myśli, jeżeli to możliwe, wyobrazić sobie coś innego, przyjemnego lub spróbować te myśli przekształcić. Jeżeli czuje się ta sytuacją zaniepokojony warto skonsultować się z psychologiem NFZ lub prywatnie:
https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne
Pozdrawiam serdecznie.