Jak opanować strach, że dziecku się coś stanie?

Nieustannie boję się o to czy coś złego nie przydarzy się mojemu dziecku (6lat) kiedy spędza czas beze mnie z kimś innym z rodziny (w tym z tatą). Z racji mojej zaawansowanej ciąży synek jedzie sam z tatą na wakacje a ja już od wielu tygodni żyję w panicznym lęku, że ojciec zostawi go śpiącego w nagrzanym samochodzie, posadzi na brudnej toalecie itd. Nie wiem jak to opanować, żeby przestać ograniczać i tym samym krzywdzić dziecko...

Jeśli nie ma obiektywnych podstaw do obaw- tzn ojciec dziecka rzetelnie i w sposób zaangażowany się nim zajmuje- może to oznaczać, że problemem mogą być zaburzenia lękowe. Najlepszym wyjściem jest podjęcie konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Specjalista pomoże Pani zrozumieć i przepracować głębsze przyczyny lęku, a także radzić sobie z jego objawami. Zważywszy na Pani stan jest to najbardziej wskazana forma.

Witam Panią,
Nie napisała Pani, jak tata radzi sobie z opieką nad dzieckiem.
Czy jest osobą odpowiedzialną?
Czy zdarzało się, że źle zajmował się dzieckiem?
Lęk o dziecko, szczególnie w pierwszych miesiącach jego życia,
jest do pewnego stopnia naturalnym uczuciem, które towarzyszy
każdej mamie.
Z upływem czasu lęk i związane z tym emocje powinny
stopniowo słabnąć.
Jeżeli jednak lęk przybiera nadmierne rozmiary i dezorganizuje
życie Pani i rodziny, to może on być przejawem zaburzeń lękowych.
Niebezpieczeństwo stanowi też fakt, że ciąża może
sprzyjać rozwojowi zaburzeń nerwicowych.
W ciąży może Pani dużo intensywniej odczuwać różne objawy,
a to wszystko może mieć niekorzystny wpływ na rozwój synka,
na Pani zdrowie i samopoczucie, a także na zdrowie płodu.
Może też przyczynić się do przedwczesnego porodu.
Poza tym, jeżeli nie wyleczy Pani zaburzeń lękowych,
to po porodzie będzie Pani miała trudności
w sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi, które będą mało
samodzielne i mogą wykształcić w sobie lękową postawę wobec świata.
Pani emocje mogą też mieć negatywny wpływ na relacje z mężem,
Dlatego dla dobra Pani i dzieci konieczne
jest niezwłoczne podjęcie psychoterapii. .
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Zacznę od tego, że ucieszyło mnie, że jest Pani świadoma swoich doznań i podjęła decyzję, by pomóc samej sobie oraz swojemu Dziecku.

Z zaprezentowanej przez Panią relacji symptomatycznej, zachęcałabym Panią do rozmowy/krótkoterminowej pracy terapeutycznej, pod okiem Psychologa, najlepiej poznawczo-behawioralnego.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605