Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak opanować wyrzuty sumienia związane z jedzeniem?

Witam, Moim problemem są notoryczne wyrzuty sumienia po jedzeniu i ciągłe ograniczanie posiłków. Mam 21 lat, 163cm i waga waha się między 45-46kg. Jak mogę sobie z tym poradzić? Chcę normalnie żyć ale moja psychika cały czas ze mną walczy. W lustrze widzę grubą dziewczynę, mój brzuch wydaje mi się że jest jak balon. Zaczęłam się odchudzać z wagi 52kg i teraz cały czas walczę sama z sobą ograniczając jedzenie. Nie chce juz tak żyć, chce jeść wszystko tak jak dawniej, co zrobić? Jak sobie poradzić
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pani problem jest niestety bardzo popularny wśród moich pacjentek - zarówno tych które przychodzą do mnie do gabinetu jak i tych którym udzielam konsultacji online. Aby wyzbyć się problemów z jedzeniem potrzebujemy dużo cierpliwości, odpowiedniej motywacji, ale przede wszystkim wsparcia psychodietetycznego. Opracowanie indywidualnego planu żywieniowego, odpowiednia edukacja oraz metoda małych kroków jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu i nawiązania pozytywnej, zdrowej relacji między Panią a jedzeniem.

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0

Witam, objawy o których pani pisze świadczą o zaburzeniach odżywiania, z którymi można sobie poradzić przy pomocy psychoterapii. Proponuję nie zwlekać i poszukać pomocy u psychoterapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania w pani miejscowości.

Pozdrawiam Agnieszka Skrzypczak

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta i pedagog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety