Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak opanować wyrzuty sumienia związane z jedzeniem?

Witam, Moim problemem są notoryczne wyrzuty sumienia po jedzeniu i ciągłe ograniczanie posiłków. Mam 21 lat, 163cm i waga waha się między 45-46kg. Jak mogę sobie z tym poradzić? Chcę normalnie żyć ale moja psychika cały czas ze mną walczy. W lustrze widzę grubą dziewczynę, mój brzuch wydaje mi się że jest jak balon. Zaczęłam się odchudzać z wagi 52kg i teraz cały czas walczę sama z sobą ograniczając jedzenie. Nie chce juz tak żyć, chce jeść wszystko tak jak dawniej, co zrobić? Jak sobie poradzić
KOBIETA, 21 LAT 10 miesięcy temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Pani problem jest niestety bardzo popularny wśród moich pacjentek - zarówno tych które przychodzą do mnie do gabinetu jak i tych którym udzielam konsultacji online. Aby wyzbyć się problemów z jedzeniem potrzebujemy dużo cierpliwości, odpowiedniej motywacji, ale przede wszystkim wsparcia psychodietetycznego. Opracowanie indywidualnego planu żywieniowego, odpowiednia edukacja oraz metoda małych kroków jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu i nawiązania pozytywnej, zdrowej relacji między Panią a jedzeniem.

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
umów wizytę 0

Witam,
objawy o których pani pisze świadczą o zaburzeniach odżywiania, z którymi można sobie poradzić przy pomocy psychoterapii. Proponuję nie zwlekać i poszukać pomocy u psychoterapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania w pani miejscowości.

Pozdrawiam
Agnieszka Skrzypczak

Certyfikowany specjalista terapii uzależnień, socjoterapeuta i pedagog.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety