Jak opanować zbyt gwałtowne emocje, czasem niedostosowane do okoliczności?

Zbyt gwałtowne emocje, czasem niedostosowane do okoliczności. Witam. Nie wiem co robić. Kilkukrotnie mogłam już zniszczyć swój związek nawet nie przez zasadniczy problem tylko towarzyszące im emocje. Zawsze tak miałam, że łatwo potrafiłam wpaść w płacz, ale od czasu obecnego związku jest o wiele gorzej. Były mocne sytuację z rodzicami i z partnerem. Nie tylko płacz, ale złość, krzyk, lament... Rzadko pijam alkohol, ale ostatnio to on zaostrzył sytuację między mną a partnerem. Czy da się to wyleczyć? Da się znaleźć źródło mojego zachowania? Czy da się mnie zmienić? Tak bardzo tego pragnę, czasami już sama ze sobą nie mogę kiedy pomyślę o czym dla mnie przykrym i łzy mi już ciekną a partner już wzdycha i się denerwuje na mnie. Nie chcę tego. Pomocy.

Warto przyjrzeć się głębszym źródłom trudności w panowaniu nad emocjami. Zachęcam do podjęcia kontaktu, konsultacji z psychologiem. Wstępnie określi możliwe przyczyny zaburzeń i zaproponuje metody radzenia sobie (psychoterapia indywidualna, grupowa, konsultacja z lekarzem psychiatrą itp).

Witam,
zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z emocjami, w określonych sytuacjach.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji nadmierna nerwowość, napady złości i agresja są reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości. Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem. Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości, też negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pani funkcjonowania i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę i rodzi agresję lub poczucie przygnębienia. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Jeżeli zauważa Pani coś niepokojącego w swoim zachowaniu i występują trudności z efektywnym radzeniem sobie z emocjami i ze stresem, należy jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem. Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska Pani równowagę wewnętrzną oraz zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami. Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl