Jak opanować złość i niechęć do teściowej?

co ja mam zrobić jeśli mieszkam z teściową i od pewnego czasu sam jej widok działa na mnie jak płachta na byka to jak ona siedzi i nic nie robi doprowadza mnie do białej gorączki jak mam sobie poradzić ztąniehęcią doniej prosze pomuszcie

Witam,
Od dawna trwa ta niechęć, o której Pani pisze? Możliwe, że wyobrażała sobie Pani w inny sposób życie wspólnie z mężem. Być może w Pani wizji nie było miejsca dla jego mamy, tylko dla Państwa. Niezgodność oczekiwań i tego co daje rzeczywistość, powoduje frustrację i zdenerwowanie. Może teściowa zachowuje się w konkretny sposób, który może Panią denerwować? Próbowała Pani porozmawiać o tym z nią albo ze swoim mężem? Może warto pomyśleć nad wyprowadzeniem się jeżeli istnieje taka możliwość. Jednakże nie chcę tutaj kierować Pani z konkretną stronę, jeżeli nie znam całej sytuacji. Dlatego najlepiej byłoby gdyby skorzystała Pani z pomocy psychologa. Zapraszam na rozmowę (jest ona możliwa również przez Skype).
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Dzień Dobry Pani,

Najlepiej by było gdyby nie mieszkała Pani z Teściową, ale skoro tak jest, to rozumiem, że taka jest konieczność,
Relacje Synowej z Teściową bywają utrudnione, czego powodem może być mało czytelna rywalizacja między Paniami.

Ma Pani dwa rozwiązania:
1. Albo będzie Pani tracić siłę i energię na złoszczenie się na Teściową i te emocje mogą eskalować i będą coraz trudniejsze.
2. Albo zmieni Pani nastawienie i otworzy się Pani na relacje z Teściową (pomimo trudności).

Napisała Pani, że Teściowa "nic nie robi" i tak sobie pomyślałam, że może chce się poczuć potrzebna?
Na początek polecam zaproszenie Jej do wspólnego przygotowania np.obiadu, albo poprosić aby coś Pani pokazała, nauczyła, czego Pani nie zna.
Poprosić o poradę?
Kupić jakiś drobiazg?
Proszę zmienić przekonanie.

To są małe gesty, a mogą zdziałać cuda...

Niech się Pani układa,
Irena Mielnik-Madej