Jak opóźnić okres?

  Witam. Miesiączka przypada mi na 22 września. Dzisiaj wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Czy jest szansa, że okres mi się opóźni? Czy jest już za późno. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Możliwe jest, że rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zahamuje miesiączkę. Przyjmując pierwszą tabletkę antykoncepcyjną nie w pierwszym dniu cyklu zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne przez pierwszych 7 dni.