Jak osiągnąć orgazm pochwowy?

Witam! Od pewnego czasu regularnie uprawiam seks z partnerem, ale nie mam pełnego zadowolenia - nie mogę osiągnąć orgazmu pochwowego. Jakie są sprawdzone metody czy może jakieś sposoby na to, by dostać tenże oto orgazm? Z góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kobiety stopniowo uczą się osiągania przyjemności i doznawania orgazmu. W młodym wieku orgazm pochwowy jest trudny do osiągnięcia ze względu na nieznajomość swojego ciała oraz niedoświadczenie w sferze seksualnej. Warto, żebyś spróbowała, sama lub z partnerem, uczyć się swojego ciała i jego reakcji na stymulację seksualną. Warto także trenować mięśnie Kegla (zaciskać je na kilka sekund, następnie rozluźniać). Odpowiednie "wytrenowane" mięśnie pozwalają na czerpanie większej satysfakcji z kontaktów płciowych.
W czerpaniu przez kobietę satysfakcji z seksu sam orgazm nie jest najważniejszy. Dużo bardziej istotne jest natomiast samopoczucie kobiety, uczucia do partnera, gotowość do współżycia oraz wzajemne relacje.
Psychika to bardzo ważny element życia seksualnego. Sama fizyczna stymulacja nie odniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będziesz czuła się komfortowo i bezpiecznie ze swoim partnerem. Zdobywając doświadczenie w sferze seksualnej i budując głęboką relację ze swoim ukochanym możesz pogłębiać także swoje doznania seksualne.

Pozdrawiam