Jak palenie i picie alkoholu wpływa na wczesną ciążę?

Witam, nie dawno dowiedziałam się że jestem w 6 tygodniu ciąży. Nie planowałam ciąży i nie spodziewałam się jej. Piłam alkohol i paliłam papierosy. Czy to może wpłynąć na rozwój płodu? Strasznie się martwię :( proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety moze ale dokonca w tym momencie nie mozna przewidzieć. Proponuje zachować spokoj i udac sie do lekarza ginekologa.