Jak pielęgnować cerę w wieku 13 lat?

Moja córka jest strasznie przewrażliwiona na temat swojej cery.Boi się że będzie miała trądzik.Ja osobiście nie miałam nigdy.Córka okropnie błagała bym się zapytała na tym portalu: Ma 13 lat.Jak pielęgnować cerę w tym wieku by oszczędzić sobie problemów trądziku i tak dalej na przyszłość?

Witam serdecznie. Często trądzik jest wynikiem wahań hormonalnych i nie zawsze daje się to przewidzieć. Warto stosować kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy oraz okresowo peeling oczyszczający.

Witam ważne jest aby córka używała jakiegoś toniku lub płynu micelarnego do twarzy i nie myła buzi mydłem. Raz w tygodniu można wykonać peeling enzymatyczny i dobrać krem odpowiedni do rodzaju cery, jeśli by się pojawiły problemy z trądzikiem wtedy należy udać sie do dermatologa.