Jak pielęgnować ranę po usunięciu ósemki?

Witam. Byłem dzisiaj rano u dentysty. Miałem usuwaną chirurgicznie ósemkę. Niestety, lekarz nie powiedział mi zbyt dużo na temat tego, jak mam w tej chwili funkcjonować, a sam byłem na tyle zestresowany, że o tym nie pomyślałem. Mam więc pytanie - jaką mam prowadzić teraz dietę i czego muszę unikać, aby nie uszkodzić szwów? Czy pasta do zębów niczego nie uszkodzi? Czy szwy same mi znikną? Chirurg w sumie nic mi o tym nie mówił, więc dochodzę do wniosku, że tak... Pozdrawiam.

W dniu zabiegu nie przyjmujemy ciepłych potraw, raczej płynne rzeczy proszę jeść. Nie szczotkujemy tego miejsca i nie wypluwamy nic, ponieważ musimy chronić skrzep, który wytworzył się i chroni miejsce po ekstrakcji. Możemy delikatnie płukać płynem do płukania jamy ustnej. Nie palimy papierosów i przez około 3 dni unikamy wysiłku fizycznego. Jeśli lekarz nie mówił nic o wizycie, na której będą usuwane szwy, mogły być założone szwy resorbujące się.