Jak pielęgnować swój związek z mężczyzną?

Witam,mam 30 lat i jestem wdową od czterech lat... było ciężko, bardzo....Ale podnioslam się chociaż czasami są chwile tęsknoty... od 9 miesięcy spotykam się z mężczyzną... trzy pierwsze miesiące byly trudne ale on mi pomógł i byl wpatrzony we mnie jak w obrazek... wszystko rozkwiatalo... było pięknie, zrozumialam że życie może być kolorowe... wspólne wakacje itd. Ale zaczęła sier rutyna.. wiadomo... nie wiem co się ze mną dzieje.. o wszystko się czepiam a to źle szklankę otworzył a to pije piwo a to wychodzi do kolegi... on jest czlowiekiem dobrym ale i wybuchowym i nerwowym...( też po przejściach, rodzice osobno.) kłótnie co miesiąc... ty jesteś taki a ty taka... mial sie wprowadzic zaimprezowal... kocham go zależy mi ale czy warto? Chciałam go przetrzymać żeby zrozumiał że kiedy mial byc to wybral ich..

Witam
Dużo Pani musiała przejść bólu w swoim życiu.
Trudno coś doradzić w obecnym problemie. Może porównuje Pani partnera do męża? Może jednak zaczyna Pani widzieć, że nie jesteście dobrze dobrani, co nie rokuje... A może jesteście akurat w takiej fazie, gdy on już nacieszył się bliskością i - podobnie jak 2-letnie dziecko chce iść do innych dzieci - a Pani jeszcze by wolała, by był bliziutko, jak niemowlę... Nasze potrzeby się zmieniają w czasie. Czasem kolidują i trudno o kompromis. Trzeba ustalić czas, by każda strona mogła powiedzieć, co leży na sercu i o co prosi. Ważne, by podkreślić, że prosimy o coś, bo nam ciężko, niż "żądać"...
Może warto podjąć psychoterapię pary? Albo indywidualną, by zobaczyć na przykład czy uporała się Pani z żałobą po mężu. A może przyjrzeć się, czy nie pojawia się w Pani lęk, że znów straci ukochanego? Może warto częściej wychodzić gdzieś na "babskie" wyjścia :) by mieć więcej wsparcia, nie tylko z jednego źródła...
Może to partner ma lęk przed bliskością i trudno mu wytrzymać, gdy jest "za dobrze".
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu, gdyby była Pani zainteresowana psychoterapią on-line (mieszkam we Wrocławiu).
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary