Jak pielęgnować związek?

Jak sprawić aby chłopak pokochał mnie znów tak jak kochał na początku? Jesteśmy razem 4 lata i 3 miesiące. Od dwóch lat wyjechał na studia i dzieli nas około 4 godziny drogi. Przyjeżdża co dwa tygodnie, na święta i dni wolne i zawsze, gdy ma okazje. Ale od czasu kiedy wyjechał psuje się między nami i przez 2 tygodnie, gdy go nie ma jest źle. A gdy przyjeżdża to znowu jest dobrze. Czemu tak jest? Jak mam odnowić jego uczucie do mnie? Aby był normalny, gdy nie ma go obok..

Witam,

Z tego co opisujesz rozłąka stanowczo Wam nie służy. Kiedy ludzie są osobno uruchamiają się im różne lęki, które obniżają poziom bezpieczeństwa w związku. Również na odległość o wiele trudniej jest kogoś wspierać i dzielić z nim emocje - stąd poczucie oddalenia. Być może nadszedł właśnie moment abyście o tym porozmawiali i podjęli decyzje aby to zmienić - chociażby aby spróbować czy będzie inaczej.
Prawda jest taka, że nie ma możliwości aby było tak samo kiedy jest daleko i kiedy spędzacie ze sobą czas.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Warto kiedyś spotkać się i porozmawiać o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach, może na neutralnym gruncie i w momencie, gdy oboje są Państwo spokojni i otwarci na dialog (czyli zanim frustracja z powodu rozłąki i złość narośnie). Wspólne wypracowanie rozwiązań, być może powrót do aktywności i działań, które kiedyś Państwa połączyły powinno przynieść zmianę.

Witam
Z Pani opisu nie wynika na czym to "źle " polega. Pisze Pani, że chłopak od czterech lat mimo, że jest daleko, stara się spędzić z Panią każdą wolną chwilę. Pokazuje w ten sposób jak bardzo ważną osobą jest pani w jego życiu. Na pewno odległość powoduje, że wielu rzeczy nie przeżywacie wspólnie, nie możecie czuć swojej bliskości na co dzień. Na pewno jest to dla Was duża próba. Każdemu z Was jest trudno. myślę, że warto aby starała się Pani wspierać swojego chłopaka, interesować się jego problemami, pomagać mu, dzielić się z nim swoimi doświadczeniami, przeżyciami. Ważne, żeby czuł Pani obecność.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak