Jak pocieszyć mamę dzień przed operacją serca u brata?

Witam zwracam się z wielka prozba do psychologa. Mianowicie mam wielki problem mój brat ma jutro operacje na sercu ma dziurę w sercu wielkości 2cm. Moja mama jest strasznie zalamana bo się bardzo denerwuje jak ja jej mogę pomoc co powiedzieć aby ja pocieszyć. Proszę pomocy bo nie daje rady

Witam,

to naturalne, że przy tak poważnej operacji, Pani mama bardzo się denerwuje. Bardzo pomocne będzie przede wszystkim, jeśli ktoś przy niej będzie cały czas (może to być Pani, wymieniając się z jakimś członkiem rodziny). Czasami przytulenie, życzliwe uściśnięcie dłoni, wspierający uśmiech osoby bliskiej pomaga bardziej niż 1000 słów. Jeśli Pani mama będzie potrzebowała konkretnej pomocy w danym momencie, na pewno o tym poinformuje osobę, która przy niej wtedy będzie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel