Jak podawać Paracetamol dziecku?

Dawkowanie paracetamolu i ibuprofenu u dziewczynki 6 lat i 9 miesięcy. Córka gorączkuje chciałabym wprowadzić naprzemiennie stosowanie tych dwóch substancji ale dawkowanie na opakowaniu wydaje się za niskie. Oba zawierają 40 mg substancji na ml. Proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani przeliczyć dawkę na kilogramy. Czyli należy sprawdzić w ulotce jakie jest dawkowanie leku na 1 kg i przemnożyć to przez masę dziecka. Powinna Pani również zachować odpowiedni odstęp czasowy między kolejnymi dawkami zawartymi w ulotce. Wydaje mi się, że stosowanie naprzemienne leków bez zaleceń lekarza może być niepotrzebne, dlatego proponuję zastosować 1 lek. Ibuprofen ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne, paracetamol zaś jedynie działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. W razi nieustępowania objawów pomimo zastosowanego leczenie, powinna Pani udać się do pediatry.