Jak podejmować decyzje w związku?

zawsze myslalam ze związek to robienie czegos wspólnie,decyzje wspólne,a nie osobno decyzje podejmuje on oznajmiając mi,wspolnie według niego to kot jest wspólny,mieszkamy wspólnie,mowimy my,nie ja tylko my-a reszta to nie wspólnie.pokazwalam mu oznaki rozpadu związku-mowi ze to sa zdury,ja ze to sygnaly które ja mu wyslam on je lekceważy,on zebm poszukala specjalisty-wiec pisze o rade specjalisty-co mam zrobic

Jeśli czuje Pani, że Wasza relacja się rozpada, brakuje w niej bliskości czy zaangażowania- warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw. Wspólna konsultacja pozwoli Państwu zdiagnozować trudność, która pojawiła się w relacji, a także wprowadzić działania i zachowania, które pozwolą sobie z nią poradzić. Zachęcam do działania.

Dzień dobry! Pani partner prosił, aby poszukała Pani specjalisty, ale dla Was, dla siebie? Z Pani wypowiedzi nie jest to jasne. Jeżeli partner będzie skłonny skorzystać z pomocy specjalisty, warto poszukać dobrego psychoterapeuty par i wybrać się na konsultację w Pani miejscu zamieszkania, bo z przedstawionego przez Panią opisu wygląda, ze trudno wam się porozumieć. Terapeuta pomoże w szukaniu rozwiązań z tej sytuacji. Specjalista w ośrodku psychoterapii będzie w stanie po rozmowie z Państwem zobrazować sytuację i zaproponować kierunki leczenia lub wskazać, co należy zrobić bez dalszej psychoterapii. Warto jednak zadbać o to, by Pani, a zwłaszcza Pani partner uczynił to w wolności i z przekonaniem, że tego potrzebuje. Jeżeli nie będzie czuł motywacji do zmiany, pomoc psychologiczna może być wtedy nieskuteczna, nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami i grupami w Warszawie, http://subteno.warszawa.pl