Jak podnieść niską samoocenę?

Mój problem polega na niskiej samoocenie,która ciągle potęguje.Nie umiem sobie z nią radzić.Czuję się też nie atrakcyjna dla mojego męża.Jesteśmy razem od prawie 6 lat,a ślub wzięliśmy 7 m-cy temu.Nie mieliśmy przed sobą innych partnerów seksualnych.Ja nie mam z tym problemu,nie potrzebuję nikogo prócz męża,natomiast on przy ostatniej rozmowie stwierdził,że chciałby zrobić "to" z inną.Jestem załamana.On wie, że mam niską samoocenę,a mimo to zamiast mi jakoś pomóc jeszcze bardziej mnie załamuje.

Z tego co Pani pisze ma Pani skłonność do negatywnego myślenia o sobie i zamartwiania się, Jest to rodzaj agresji kierowanej przeciwko sobie. Może także nadmierne poczucie winy. Myślę że warto podjąć pracę nad sobą by otrząsnąć się z takiej postawy, wtedy nie tylko relacja z mężem, ale w ogóle życie będzie dawało Pani więcej satysfakcji.

Witam
Problem jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Aby go rozwiązać wskazane jest podjecie terapii małżeńskiej.
Pozdrawiam
Anna Szyda