Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak podnieść niską samoocenę?

Mój problem polega na niskiej samoocenie,która ciągle potęguje.Nie umiem sobie z nią radzić.Czuję się też nie atrakcyjna dla mojego męża.Jesteśmy razem od prawie 6 lat,a ślub wzięliśmy 7 m-cy temu.Nie mieliśmy przed sobą innych partnerów seksualnych.Ja nie mam z tym problemu,nie potrzebuję nikogo prócz męża,natomiast on przy ostatniej rozmowie stwierdził,że chciałby zrobić "to" z inną.Jestem załamana.On wie, że mam niską samoocenę,a mimo to zamiast mi jakoś pomóc jeszcze bardziej mnie załamuje.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Skąd bierze się kobiecy problem "Nie mam się w co ubrać!"

Z tego co Pani pisze ma Pani skłonność do negatywnego myślenia o sobie i zamartwiania się, Jest to rodzaj agresji kierowanej przeciwko sobie. Może także nadmierne poczucie winy. Myślę że warto podjąć pracę nad sobą by otrząsnąć się z takiej postawy, wtedy nie tylko relacja z mężem, ale w ogóle życie będzie dawało Pani więcej satysfakcji.

0

Witam Problem jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Aby go rozwiązać wskazane jest podjecie terapii małżeńskiej. Pozdrawiam Anna Szyda

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy