Jak podnieść odporność małego dziecka?

Jak podniesc odpornosc malego dziecka. Chlopiec ma 5 latek i non stop choruje. Niestety czesto konczy sie to terapia antybiotykowa. Czy jest jakis sposob na podniesienie jego odpornosci? Jako osoba dorosla stosowalam Echinacea, jednak wyczytalam,ze nie powinno sie jej podawac dzieciom ponizej 7 roku zycia.

Milena Lubowicz

Jest dużo preparatów roślinnych dostępnych bez recepty, również obecnie jest duży wybór tranów dla dzieci w różnych postaciach. Można również rozważyć z pediatrą szczepionki doustne np: Ismigen czy Broncho-vaxom. Poza tym warto szczepić dziecko co roku na grypę. Proszę pamiętać też o odpowiedniej diecie oraz ruchu na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam