Jak podnieść swoją samoocenę i nie dać się depresji?

Mam pytanie, wydaje mi się, że popadam w depresję. Dużo przeszłam w swoim życiu ale udało mi się ,, podnieść,, Jestem w związku od 4 lat ale czuję się niedoceniana, niedowartościowana, czasem zdaje mi się, że jestem niepotrzebna. A żeby było jeszcze weselej jestem po operacji raka piersi i przed radioterapią. W każdym razie czuję się podle, zawsze uchodziłam za silną kobietę ale to było kiedyś. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc...

Witam serdecznie,
Napisała Pani, że wiele przeszła Pani w życiu, jednak poradziła sobie Pani z trudnościami. Możliwe, że w obliczu nowych problemów Pani wytrzymałość i odporność psychiczna została zachwiana.
Wspomniała Pani, że czuje się niedoceniana i niedowartościowana w związku. Proszę się więc zastanowić, co mógłby zrobić Pani partner, aby te odczucia zmienić. I proszę mu o tym po prostu powiedzieć. Warto także, żeby rozważyła Pani możliwość poszukania pomocy u psychologa - potrzebuje Pani wsparcia i siły do walki z chorobą.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Napisała Pani, że "zawsze uchodziłam za silną kobietę ale to było kiedyś"...

A ja w ślad za Pani słowami, tak sobie pomyślałam i Panią pytam, czy dzieli się Pani z Partnerem, Najbliższymi swoimi emocjami, obawami..., bo w sytuacji choroby i niepokoju z nią związanego pomocna jest rozmowa, obecność i wsparcie.

Bo mówienie o swoich uczuciach i bycie wysłuchaną redukuje stres.
Zachęcam Panią do takich rozmów.
Proszę sobie też pozwolić na słabość, na rozmowę z psychologiem (w ramach NFZ-tu lub prywatnie)., by mogła Pani opowiedzieć i wyrazić to, co czuje.

Gdyby miała Pani takie życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani zadbania o siebie i swoje potrzeby,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com