Jak podnieść wiarę w siebie i się zmotywować?

Jestem ciągle smutna, najchętniej leżałabym w łóżku i płakała. Niezależnie od sytuacji chce mi się płakać. Nie umiem się skupić, nie chce mi się w ogóle uczyć, moje oceny są coraz gorsze i znowu mam ochotę tylko płakać. Mam wrażenie, że ta moja "nauka" nie ma sensu ze i tak nie zdam matury, a marzenia są tylko po to żeby być, bo i tak skończę jak wszyscy-z beznadziejna pracą i życiem. Przy rodzicach udaję, że wszystko jest ok. To wszystko mnie przytlacza Powinnam iść do pedagoga szkolnego?

Witam, możesz skorzystać z pomocy psychologa. Warto również porozmawiać o Twoich odczuciach z kimś bliskim, zwłaszcza że czujesz się przytłoczona. Z jakiegoś powodu nie chcesz porozmawiać z rodzicami. Możesz skorzystać z możliwości zadzwonienia na numer telefonu zaufania dla młodzieży: 116111 ( http://www.116111.pl )
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@pracownia-start.pl
www.pracownia-start.pl

Wizyta u pedagoga szkolnego nie powinna zaszkodzić, choć bardziej zastanawia mnie dlaczego nie porozmawia Pani o tym szczerze z rodzicami. Matura sama w sobie bywa poważnym obciążeniem, jednak dociążanie się jeszcze zatrzymywaniem swoich obaw i uczuć dla siebie może być receptą na porażkę.

http://www.gabinetzmian.pl